NP Thingvellir - jezero Thingvallavatn NP Thingvellir - tábořiště u jezera Thingvallavatn Cestou z NP Thingvellir do oblasti Geysiru Oblast horkých pramenů Geysir - gejzír Strokkur Oblast horkých pramenů Geysir Oblast horkých pramenů Geysir - jezírka Blesi Oblast horkých pramenů Geysir Oblast horkých pramenů Geysir Gullfoss Gullfoss Gullfoss Gullfoss Gullfoss Hledání kráteru Kostel ve Skálholtu Kostel ve Skálholtu Hjálparfoss Cestou do Leirubakki Odbočka do Landmannalaugaru

Island 2007

29. 7. Geysir, Gullfoss, Skálholt

Paliho deník, den 3: slunce, mraky, déšť

Ráno u jezera - božský klid. Vyrážíme směrem za gejzírem. Naše první zkušenost se štěrkovými cestami, které nahrazují ve spoustě případů normální silnice.

Gejzír je prostě kvalita, každý zná. Kousek dál malý kostelík a během čekání na nalezení další kešky se stihnul nachystat oběd v trávě.

Další zastávkou je vodopád Gullfoss. O 15km dál po F silnici (tj. pro auto s pohonem 4x4, která se občas dá projet i normálním autem) máme podle průvodce minout kráter. Skutečně jsme ho minuli.

Potom to už za střídavého deště dojíždíme ke kostelíku ve Skálholtu, kde zrovna začíná Bachův koncert. Zvládáme první polovinu, kterou úspěšně prospím skoro celou.

Po cestách i necestách míříme na sever kolem malého vodopádu Hjálparfoss až k odbočce do Landmannalaugaru, kde nás straší veliká cedule, brody, auta 4x4 a i zrovna přijíždějící auto nám potvrzuje, že neprojedeme.

Místo toho jedem na farmu Leirubakki, kde nocleh s termálním bazénkem vychází na 550 + 200 ISK. Bazének není velký ani tak teplý jak jsme čekali, ale je náš první termální a tak v něm hovíme, co se dá vydržet.

   3 / 17
Zobrazit Hlavní stránka