Leirubakki Leirubakki Zastávka na cestě do Landmannalaugaru Zastávka na cestě do Landmannalaugaru Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar Landmannalaugar - Laugahraun Landmannalaugar - Laugahraun Landmannalaugar Landmannalaugar

Island 2007

30. 7. Leirubakki, Landmannalaugar

Paliho deník, den 4: déšť, mraky, déšť

Prší a fouká tak, že skoro přemýšlíme o zrušení našeho plánovaného výletu busem do Landmannalaugaru.

Nakonec to riskneme, bus jede na čas a tak první šok je až o něco později při placení 2200 ISK na osobu. Víc než polovina našich peněz v hotovosti je pryč a ví bůh jak zaplatíme cestu zpátky.

Uprostřed sopečné pouště zastavujeme a spíše tušíme, že důvodem je výhled na sopku Hekla, kterou vidíme, spíš tušíme v mracích. Konečně se dokodrcáme až k cíli naší cesty.

Kemp je kamenitý s ohradami plnými kamenů k zatížení stanů proti větru. Platíme 800 ISK za osobu, stavíme stany a hned se chystáme na túru, ať jsme do večera zpátky.

Cesta se vine údolím řeky, později již jen potoka, překračujeme jej snad stokrát až pod vrchol Skálli. Tam se nám počasí úplně, ale úplně zkazí a my se v mlze a pomocí GPS snažíme najít cestu po skalním hřebeni.

Cesta není na kamení vůbec zřetelná a tak se nakonec naší záchranou stávají půl metru vysoké kolíky, jenž se jen tak tak rýsují na dohled jeden od druhého. Nakonec se vynoříme z mraků a zjišťujeme, že jsme úplně jinde, ale nevadí, víme kudy do kempu.

Pozn Čenda: Trek, který jsme šli podle českého průvodce, není vůbec značený. Druhý den jsme ale v kempu objevili mapu se značenou cestou, na kterou jsme v mlze naštěstí narazili.

Večer se naložíme do mělké říčky a rukama sondujeme rostoucí teplotu v písku na dně. Parádička.

   4 / 17
Zobrazit Hlavní stránka