Landmannalaugar - kemp Landmannalaugar - kemp Landmannalaugar - kemp Landmannalaugar - Vondugiljaaurar Landmannalaugar - Vondugiljaaurar Landmannalaugar Landmannalaugar - Laugahraun Landmannalaugar - naše výlety Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Glúfrafoss Glúfrafoss Glúfrafoss Mezi Seljalandsfossem a Glúfrafossem Glúfrafoss Glúfrafoss Večer u Seljalandsfossu Večer u Seljalandsfossu

Island 2007

31. 7. Landmannalaugar, Seljalandsfoss, Glúfrafoss

Paliho deník, den 5: déšť, mraky, slunce

Ráno prší až k vzteku. Naštvaně ležíme po snídani ve stanech a potupně čekáme na bus, který jede až o půl třetí. Nakonec se to kolem poledne trochu vylepší a tak můžeme alespoň na zkrácený výlet ke solfatarám za lávovým polem.

V busu naštěstí berou jak eura tak i karty a tak nám nehrozí, že nás někde vyloží a budeme muset zbytek dojít pěšky. Vystupujeme v Leirubakki, berem auto a v Helle nakupujeme.

Den končíme u vodopádů Seljalandsfoss, jenž se dá kolem padající vody obejít, a Glúfrafoss v úzké rokli nad kempem. Kemp je fajn s novou budovou, pračkami, elektrickými vařiči (700 + 100 ISK sprcha). Pozn. Čenda: a hlavně zásuvkami na dobíjení :-)

Ještě bych se zmínil o osobě velebené i proklínané a nakonec na milost vzaté. Jeden sympatický Dán, u kterého jsme původně vyzvídali kolik stojí kemp a komu ho zaplatit, se nakonec dal s Marťou do řeči a začal sypat z rukávu doporučení, co musíme navštívit. Něco jsme zrealizovali, z něčeho jsme byli nadšeni, z něčeho ne, ale takový už je život.

   5 / 17
Zobrazit Hlavní stránka