Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Trek z kempu Thakgil k ledovci Mýrdalsjökul Kempu Thakgil Cestou z kempu Thakgil Cestou z kempu Thakgil Cestou z kempu Thakgil Cestou z kempu Thakgil Cestou z kempu Thakgil Kirkjubaejarklaustur - Kirjugólf Kdesi mezi Víkem a Skaftafellem NP Skaftafell NP Skaftafell NP Skaftafell

Island 2007

2. 8. Thakgil, Mýrdalsjökul, Kirjugólf

Paliho deník, den 7: slunce

Vybaveni kempovou mapičkou a GPS krabičkou vyrážíme na trek k ledovci. Většina trasy vede po cestě pro 4x4, pro náš vůz naprosto nesjízdné.

Místy údolí jak z Pána prstenů, mech, jenom kameny nebo bizarní kamenné útvary. Na konci jsme odměněni výhledem na ledovcové splazy valící se z kamenné hrany přímo do ohromného kotle.

Cestou do Víku zastavujeme u čehosi, co vypadá jako zapomenutá filmová dekorace z minulosti Islandu. Na první pohled stará vesnice, ale na druhý člověk vidí řezaná prkna, dveře před skálou a tak, nicméně iluze docela zajímavá.

Dokoupíme potraviny a razíme vstříc dalším atrakcím. Tou je Kirkjugólf. Plocha, jež vypadá jako čedičové dlaždice, ale jsou to ohlazené vrcholky čedičových sloupů, prvních, ale ne posledních, které na Islandu uvidíme.

Cestou, jež vede přes skoro nekonečné pláně – sandury, míříme k dnešnímu noclehu v NP Skaftafell. Velké informační středisko, s projekcí jak vypadala poslední ledovcová povodeň vyvolaná erupcí sopky roku 1996, jež smetla široké okolí se silnicí č. 1 a velkým mostem. Dále je k vidění mnoho druhů lávy, nějaká ta zvířena a květena. Pěkný travnatý kemp (750+200 ISK).

   7 / 17
Zobrazit Hlavní stránka