Jezero Mývatn Jezero Mývatn Dimmuborgir Dimmuborgir Dimmuborgir Dimmuborgir Dimmuborgir Jezero Mývatn Jezero Mývatn Jezero Mývatn Jezero Mývatn Skútustadir Skútustadir Skútustadir Grenjadarstadur Grenjadarstadur Godafoss Godafoss Godafoss Godafoss Godafoss

Island 2007

7. 8. Mývatn, Dimmuborgir, Grenjadarstadur, Godafoss

Paliho deník, den 12: sluníčko, mraky

Velmi zvolna balíme a hned u kempu navštěvujeme první atrakci. Puklina Stóragjá, kam se po žebříku chodívali koupat místní. Dnes jen malá kaluž s trochou vody. Hledání kešky spojené s malým výletem kolem golfového hřiště.

Oblast bizarních lávových formací a jeskyní Dimmuborgir, asi tak nejzajímavější je velká skalní brána s výhledem na kráter Hverfjall, ale na fotku by člověk potřeboval hodně vyrůst anebo umět levitovat.

Jen o malý kousek dál je rezervace Höfdi. Plná ptáků, malebných zákoutí na břehu jezera, ale také spousty malých otravných pakomárů. No oběd nám nezkazili. Na jižní straně jezera procházka mezi pseudokrátery.

Další v pořadí je vyhlídková hora Vindbelgjarfjall. Začínáme asi pohodlnět. Parkoviště je tak kilák od paty hory a většině se moc v tom nenadálém teplu nechce plahočit do kopce. Spokojíme se tedy s pohledem nahoru a opouštíme Mývatn.

Historická farma Grenjadarstadur je pěknou ukázkou toho jak se dřív bydlelo - domečky nalepené na sebe, přikryté drnovou střechou. Kdysi jedna z největších farem na Islandu. Hned vedle kouzelný dřevěný kostelík s moc příjemnou atmosférou, skoro jako doma v obýváku.

Další atrakce je podstatně víc navštěvovaná a nevím jak na ostatní působí masovost, ale já ji moc nemusím. Vodopád Godafoss, obležený turisty, hlavně ze strany kde je parkoviště. Další keška ukrytá bůh ví kde, a tak máme dost času kochat se vodopádem a pozorovat pokusy turistů spadnout dolů ze skal ve snaze mít co nejlepší fotku.

Přijíždíme do Akureyri, kde hledáme kemp. Za hranicemi města, na nichž probíhá ohromná výstavba, jsou koňské farmy a velký “lesopark“, kde leží i náš kemp. Velký, se zázemím a hřištěm pro děti. (800 ISK).

   12 / 17
Zobrazit Hlavní stránka